Перші патріотичні гуртування „З Україною у серці” присвячені 100-річчю позашкільної освіти  в Україні серед вихованців черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості

Положення (примірне) про патріотичні гуртування «З Україною у серці» та умови їх проведення

 

1. Загальні положення

1.1. Відкриті районні гуртування”  проводить ЧРБДЮТ.

Мета і завдання

1.2. Районні гуртування «З Україною у серці» проводяться з метою популяризації розвитку масового екологічного туризму і спорту серед школярів, організації їх змістовного дозвілля, виявлення вміння школярів самостійно й колективно долати перешкоди, жити в польових умовах, визначення кращих команд.

2. Час і місце проведення

2.1. Ці гуртування проводиться на базі Медведівського краєзнавчого музею, Чигиринського району.

3. Керівництво, підготовка і

проведення гуртувань

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням патріотичних гуртувань визначається наказом начальника відділу освіти. Організаційне забезпечення покладається на БДЮТ

3.2. Безпосереднє керівництво гуртуванням покладається на головну суддівську колегію (ГСК). Головний суддя призначається наказом начальника відділу освіти. Персональний склад ГСК формується з числа керівників команд, що прибули на гуртування.

3.3. Відповідальність за дотримання техніки безпеки учасниками гуртувань під час переїзду до місця проведення та безпосередньо під час гри покладається на керівників команд.

3.4. Відповідальність за дотримання техніки безпеки учасниками гуртувань під час проходження етапів випробувань покладається на ГСК.

4. Учасники районної гри

4.1. Учасниками районних патріотичних гуртувань можуть бути:

 команди шкіл району;

 позашкільних навчально-виховних закладів;

4.2. Випробування проводяться у одній віковій категорії дітей віком 5-7 кл

4.3. Очолюють команду 1 керівник, 1 супроводжуючий

 

4.4. Команди, що прибувають на районні гуртування, повинні мати усе необхідне для проживання та приготування їжі у польових умовах:

На команду

13.

Ліхтарики

1.  

Палатки відповідно до кількості учасників

14.

Медична  аптечка

2.  

Поліетилен на та під палатки

15.

Ремнабір

3.  

Килимки чи надувні матраци чи матраци ватяні

16.

 

4.  

Спальні мішки або ковдри

17.

 

5.  

Ємність для запасу води

На  кожного учасника

6.  

Сокира, лопата

1.

 Накидка від дощу

7.  

Рукавиці спеціальні

2.

 Головний  убір

8.  

Котли для приготування їжі

3.

 Теплий  одяг

9.  

Кухонний інвентар

4.

 Спортивний  одяг та взуття

10.              

Продукти харчування

5.

Рушник, мило і т.п.

11.              

Миючі засоби

6.

Кухоль, ложка, миска, ніж КЛМН

12.              

Одноразові мішки для сміття

7.

Кулькова  ручка

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ

Перші патріотичні гуртування «З Україною у серці» вихованців БДЮТ, присвячені 100-річчю позашкільної освіти в Україні

Завдання педагогів позашкільного закладу полягає не лише в тому, щоб розвивати в учнів творчі здібності та навчити певних видів діяльності. Важливим завданням є формування життєвих компетенцій учнів, які допоможуть зорієнтуватися в подальшому житті. Навчально-виховний процес спрямований на формування високого рівня загальної культури, відповідальне ставлення до власного життя, здоровя, вміння відповідати за власні вчинки.

Для всебічного розвитку ми створили можливості реалізувати себе в різних видах діяльності: навчальній, трудовій, суспільній, благодійній, художньо-естетичній, спортивно-оздоровчій, екологічній та організації відпочинку в канікулярний час.

Сьогодні найголовнішою проблемою людства є проблема виживання, проблема, що стосується кожної людини, кожної живої істоти. Жодні блага цивілізації не змінять чистого повітря, вільних від шкідливих домішок продуктів харчування і води. Що ж потрібно знати, як слід діяти, щоб зберегти екологічну чистоту нашої планети? Таке питання задає собі кожна людина. Адже природа оточує нас загадками, і спроби їх розв’язання належать до найбільших радощів життя.

В даній ситуації надзвичайно цінними є зусилля нашого позашкільного закладу, які є своєрідними острівками здійснення бажань дитини надати підростаючому поколінню можливість самореалізуватися, зробити вибір діяльності чи майбутньої професії, сформувати достовірні уявлення про оточуюче середовище і способи зробити його набагато кращим. 

Під час гуртувань підтримується атмосфера доброзичливості і розуміння, створюються ситуації успіху, виховується наполегливість у здійсненні планів і мрій. Скільки щирої праці вкладено нашими керівниками гуртків в позашкільний заклад, щоб він став храмом навчання та дозвілля для дітей, щоб вони почувались тут затишно і впевнено, щоб роки, проведені в закладі, згадували як найщасливіші роки життя.

Черкаський районний будинок дитячої та юнацької творчості у рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, з метою популяризації розвитку масового екологічного туризму, краєзнавства і спорту серед школярів, організації їх змістовного дозвілля, виявлення вміння школярів самостійно й колективно долати перешкоди, жити в польових умовах, визначення кращих команд на базі Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» провів перші патріотичні гуртування „З Україною у серці”, присвячені 100-річчю позашкільної освіти в Україні, за ініціативи обласного еколого краєзнавчого клубу «Кипарис», керівник Л.Г.Ольшевська та Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської районної ради Черкаської області.

Захід був проведений за сприяння сільського голови с.Медведівка Олени Миколаївни Легоняк, завідуючого філіалом «Холодний Яр» національного істориком-культурного заповідника «Чигирин» Богдана Васильовича Легоняка. Вони привітали учасників гуртувань на Чигиринській землі, з початком літніх канікул та побажали перемог у гуртуванні.

До програми гуртувань були включені такі залікові види: спортивні випробування (стрибки через скакалку, ДАРТС, піднімання тулуба з положення лежачи), вміння орієнтуватися та виживати в природних умовах (краєзнавство, топографія, встановлення намету), екологічні випробування (екологічний квест, майстер-клас з виготовлення ляльки-стригунки, композиції з природного матеріалу).

У змаганнях взяли участь 12 команд вихованців творчих об’єднань БДЮТ та Медведівської ЗОШ І-ІІІ ст ім.М.Залізняка.

В перший день гуртувань діти змагалися в спортивних випробуваннях. Кращими стали команда «Батман» с.Яснозір я», команда Духового оркестру разом з командою «Колесо», с.Худяки, а кращі здібності з вміння виживати та орієнтуватися в природних умовах продемонстрували команди: «Адреналін», «Позитив» с.Ч.Слобода та команда«Рось», с.Тубільці.

Хочеться зазначити, що гуртування включили в себе не тільки змагання, а й пізнавальний відпочинок. Тому, після обіду, учасники гуртування відвідали Просвітницько-розважальний центр «Зерноленд» у с. Івківці Чигиринського району, де нас усіх гостинно зустрів Назар Петрович Лавріненко і де діти мали змогу заглибитися у народні традиціїї, зайнятися гончарством, змайструвати ляльку-мотанку, кувати в кузні мечі, ходити на ходулях, відгадувати безліч загадок-головоломок. А ще піднялися на Семидубову гору де, ніби-то, перепоховали Б.Хмельницького та любувалися краєвидами.

Ввечері біля багаття в конкурсі «Давайте познайомимося» вихованці представили свої команди, лунали пісні, жартівливі танці, веселі гуморески, флешмоби. А ще пісні під гітару, веселі конкурси, розваги, та дискотека.

Другий день для гуртівців розпочався з чудової екскурсії по Холодному Яру: відвідали х.Буда, де величаво розгорнувся 1000 літній дуб М.Залізняка, побували біля гайдамацьких ставків, напилися води з Онуфріївського джерела та насолодилися співом солов'їв біля Мотронинського монастиря. Повернувшись,  змагалися в екологічних випробуваннях. Екологічний квест включав  три станції: «Лікарські рослини», «Збережемо довкілля», «Знавці природи», який і показав знання дітей про природу та проблеми екології. Одним із завдань тесту було принести якомога більше предметів, що забруднюють навколишнє середовище, під час якого діти прибрали не тільки територію музею, а навіть і прилеглі місця. В конкурсі композиції з природного матеріалу на довільну тематику найкращими виявилися композиції команд: «Барви» та «Колесо» с.Худяки та команди «Позитив» с.Червона Слобода.

На завершення екологічних випробувань діти поринули у чарівний майстер-клас з виготовлення ляльки-стригунки, який провела керівник Зразкового художнього колективу Счастливець Л.М., ознайомилися із історією та походженням цієї давньої традиції.

У кожній справі є люди, які своїм запалом, ідеями роблять її особливою Такою людиною став для нас волонтер Юнацького Корпусу Черкащини –«Джура» Роман Надточій, який провів для дітей пізнавальну та дозвільєву програму та презентував табір «Джура.

Сподобалась дітям і екскурсія в краєзнавчий музей с.Медведівка, яку провела екскурсовод Лариса Матрос.

Завершенням гуртувань стала святкова лінійка, де оголосили результати випробувань та нагородили переможців грамотами і призами.

Від усіх учасників гуртувань висловлюємо глибоку подяку Легенюку Б.В. та колективу музею, Легенюк О.М., Лавріненко Н.П., Р.Надточій за тісну співпрацю, надану допомогу в проведенні заходу та директору Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ст. Шаповал З.М. за тісну співпрацю зпозашкіллям, за розуміння і постійну підтримку.

Додому поверталися щасливі та сповнені вражень.

 

Директор Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості

Г.В.Суліменко