Програми і проекти спрямовані на набуття вихованцями нових знань у тісному зв'язку з реальною життєвою практикою, залучення вихованців, педагогів, батьків до творчої колективної діяльності

Проект "Імідж БДЮТ - як запорука його розвитку"

Формування іміджу позашкільного навчального закладу є першим кроком для побудови сучасної освітньої установи. Ініціатива закладу зі створення власного неповторного образу – запорука його успішності й розвитку. З поняттям іміджу тісно пов’язана також репутація навчального закладу, яка утримується в масовій свідомості тривалий час. Хороша репутація є результатом процесу побудови стійкого іміджу. Формування іміджу – це процес, під час якого створюється певний спланований образ на основі наявних можливостей і ресурсів. Створення іміджу БДЮТ – це цілеспрямована поступова реалізація проекту «Імідж БДЮТ - як запорука його розвитку», яка розрахована на поетапне вивчення проблеми становлення власного образу освітньої установи, розробка технологій виконання поставлених завдань. Саме розробка та реалізація проекту дає змогу реалізувати мету педагогічного колективу:

 

  • Створення стійкого позитивного іміджу закладу на основі наявних ресурсів; 
  • Підвищення конкурентоспроможності навчального закладу; 
  • Встановлення та розширення партнерських зв’язків;
  • Створення в закладі таких умов, щоб у ньому основними були: особистість дитини, її рівень навченості та самопочуття; активність батьківської громади та педагогічного колективу.

 

Завдання проекту: 

  • Виявити соціальні групи в зацікавленні якісних освітніх послуг;
  • Виявити актуальні проблеми реалізації проекту;
  • Сконструювати імідж БДЮТ, розробити стратегію;
  • Формувати позитивний імідж БДЮТ;
  • Контролювати результати реалізації проекту, коригувати дії;
  • Провести моніторингове дослідження сформованого іміджу закладу

Програма "Канікули"

Комплексна програма "Канікули" включає роботу всіх гуртків та об’єднань, передбачає створення організаційних "тимчасових" структур для проведення цільових програм під час канікул.

Мета програми: організація дозвілля дітей у рамках діяльності тимчасових дитячих колективів та постійно діючих об’єднань у канікулярний час.

Під час реалізації програми особлива увага приділяється розробці змістовних дозвіллєво-розважальних заходів під час канікул.

Програма будується згідно із запитами дітей та з урахуванням вікових особливостей вихованців.

 

Програма "Планета дозвілля"

Завдання програми  "Планета дозвілля" - ознайомити вихованців позашкільного закладу з народними звичаями, традиціями і обрядами українського народно-християнського календаря; розширити уявлення дітей про різноманітність і багатий світ довкілля, що впливає на буття українського народу; популяризувати народні свята і традиції; посилити мотивацію вихованців до самопізнання та творчого самовиявлення; дати досвід колективної творчої діяльності з реалізації програми.

 

Проект "Виховуємо патріотів"

Нині, коли Революція Гідності сколихнула мільйони людей на боротьбу за світле майбутнє своєї понівеченої, обдуреної, розкраденої та водночас такої дорогої, єдиної у світі рідної країни, поруч із дорослими вишикувалось чимало молодої порослі, яка, може, уперше замислилась не лише над своєю причетністю до історичних подій, а й відчула свою особисту відповідальність за майбутнє країни.

У суворих ритмах війни діти підростають швидко… Вони не лише подорослішали, а й прозріли. Більшість із них подивилася на свої негативні звички і вчинки зовсім іншим, дорослим, поглядом., вони відчули потребу в спілкуванні зі старшим поколінням, вони готові вчитися бути патріотами своєї Батьківщини і хочуть цього.

Мета проекту - відродження патріотичного виховання в гуртках будинку дитячої та юнацької творчості.

Основні завдання:

  • Упровадження нових форм щодо збільшення і підвищення ефективності патріотичного виховання в гуртках;
  • Надання реальної можливості дітям і підліткам брати участь у вирішенні важливих проблем, пов’язаних із наслідками бойових дій на Сході України;
  • Сприяння відродженню духовних цінностей вихованців;
  • Підвищення рівня успішності навчального процесу під гаслом «Країні потрібні освічені громадяни»;
  • Висвітлення здобутків реалізації проекту на сайті будинку дитячої та юнацької творчості;
  • Відкриття виставки робіт учасників проекту будинку дитячої та юнацької творчості за підсумками роботи.

Проект "Обдарованість"

Мета проекту - формування творчої особистості та сприяння максимальному розвитку її обдарованості; створення системи роботи з обдарованими та здібними гуртківцями.

 Завдання проекту - забезпечення ефективного та результативного співробітництва між творчими керівниками гуртків і обдарованими та здібними гуртківцями; покращення фахової кваліфікації педагогів; упровадження в навчально-виховний процес сучасних прийомів і методів навчання, які б забезпечували розвиток творчого потенціалу обдарованих гуртківців; створення сприятливих умов для гармонійного розвитку, максимальної самореалізації, розвитку творчих здібностей обдарованих дітей; передбачення комплексу психолого-педагогічних, організаційних, практичних заходів для роботи зі здібними та обдарованими дітьми; створення системи їх підтримки та стимулювання.

 

 

Проект "Ми обираємо життя"

Мета і завдання проекту:

  • пропаганда здорового способу життя та усвідомленого відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я інших дітей; 
  • пошук актуальних, цікавих та ефективних форм та методів впливу на усвідомлення підлітками цінності здоров’я; 
  • сприяння усвідомленню власної цінності і неповторності учасниками проекту;
  • розвиток організаторських та лідерських здібностей учасників проекту.

Проект "Галерея дитячої творчості"

Основна ідея проекту - створення Галереї дитячої творчості, яка з’явилася не тепер, – це була давня мрія дітей, які б хотіли не тільки презентувати свої роботи на конкурсах чи виставках, а й мати зал для майстер-класів та персональних виставок. Реалізація проекту дає змогу виявити творчих, талановитих дітей; відродити давні ремесла в нашому районі, зберегти унікальні надбання декоративно-ужиткового мистецтва.

Щорічні перемоги в обласних та всеукраїнських виставках, конкурсах із науково-технічної творчості та декоративно-вжиткового мистецтва підштовхнули до відкриття не звичайної виставкової зали, а такого сучасного поєднання, який би об'єднував і музейні експонати – кращі роботи гуртківців різного віку, картинну галерею, виставкові експозиції дитячих робіт, залу для майстер-класів. Головною метою цього проекту є надання можливості кожній творчій дитині реалізувати власні творчі здібності, презентувати свій талант, свої роботи, і цим самим прилучити ще когось до багатогранного світу мистецтва, яке б і формувало національну свідомість, почуття патріотизму, естетичний смак, навчило б дітей відчувати красу, створену митцем, бачити, розуміти та головне – емоційно відгукуватися на неї. Результатом проекту є створення таких експозицій:

  • "Ремесла та промисли Черкащини!" (вишивки, вироби із соломки, лози, писанки тощо)
  • "Образотворче мистецтво" (роботи юних художників, виконані в різних техніках)
  • "Народна лялька" (ляльки-мотанки, зроблені з різних матеріалів)
  • "Вироби з бісеру" (картини, намиста, композиції)
  • "М'яка іграшка"
  • "Вироби орігамі» 

Підсумком проекту стало урочисте відкриття Галереї та висвітлення результатів проекту в районній газеті "Сільські обрії". Можливістю  подальшого розвитку проекту є постійне її поповнення новими дитячими шедеврами, проведення майстер-класів, персональних виставок, творчих зустрічей, що відкриватимуть нові імена.

Проект учнівського самоврядування "Лідер"

З метою залучення молоді до державно-громадської форми управління освітою створено систему учнівського самоврядування. Реалізація цільового проекту "Учнівське самоврядування "Лідер" є складовою частиною системи виховної роботи. Учасники проекту: вихованці, органи учнівського самоврядування; батьки; керівники гуртків. Основний принцип діяльності вихованців: "Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо.” У складі Вищої ради БДЮТ працює 30 вихованців. На її рахунку багато і значних, і невеликих, але самостійних справ.

Мета:

  • створення і впровадження в практику роботи ефективної моделі учнівського самоврядування;
  • виховання моральних якостей, громадянської та соціальної відповідальності молоді;
  • формування особистості патріота-громадянина України, який підготовлений до життя і чітко орієнтується в сучасних реаліях. 

 

Центр творчого дозвілля

"Центр творчого дозвілля” організовує естетичне виховання гуртківців; пропагує здоровий спосіб життя; залучає вихованців до організаційно-змістовного дозвілля та відпочинку.

Діти беруть активну участь в організації та проведенні традиційних свят, нетрадиційних заходів, конкурсів, вечорів відпочинку тощо.

 

Центр "Правознавець"

Центр виконує плани реалізації заходів щодо забезпечення виконання Національної програми "Діти України"; здійснює соціальний захист і організовує допомогу вихованцям з малозабезпечених сімей, сиротам, напівсиротам; забезпечує захист прав та інтересів вихованців; формує навички здорового способу життя; контролює дотримання вихованцями Статуту БДЮТ ( правил для вихованців). Діти брали активну участь у розробці плану роботи центру (бесіди, профілактика правопорушень). Представники центру відвідували творчі об’єднання з бесідами про конфліктні ситуації та шляхи подолання конфліктів між дітьми, дітьми та дорослими, про правопорушення серед підлітків та покарання передбачені за ці правопорушення.

Було проведено:

  • тренінгові заняття "Рівний рівному".
  • круглі столи,
  • конкурси,
  • бесіди.

Центр "Здоров’я, спорт, туризм"

Центр дбає про охорону та зміцнення здоров’я вихованців; пропагує здоровий спосіб життя (антиалкогольна, антитютюнова, антинаркотична програми); залучає вихованців, батьків, педколектив до спортивно-масової та оздоровчої роботи; проводить спортивні, туристичні змагання між творчими об’єднаннями; організовує туристичні походи, походи стежками рідного краю, екскурсії. До складу центру входить мала ініціативна група "Дружина юних пожежних": сприяє вихованню обережного поводження з вогнем; проводить місячники пожежної безпеки,  ділові ігри з навчання правил пожежної безпеки; навчає вихованців основ пожежної справи, вмінь, навичок запобігання й гасіння пожежі, надання першої медичної допомоги під час пожежі.

 

Центр "Милосердя та доброта"

Діти беруть активну участь у різноманітних акціях милосердя, надають допомогу ветеранам праці, ветеранам Великої Вітчизняної війни, організовують поздоровлення вчителів і ветеранів із святами. Активно працює волонтерський загін турклубу «Кипарис», який взяв шефство над ветеранами Великої Вітчизняної війни. Силами учнів-волонтерів були зібрані та передані до Дитячого будинку речі, а також підготовлений концерт для його мешканців. У Зразковій художній студії "Дивосвіт" проведено благодійний захід "Святий Миколай". Виручені кошти пішли на допомогу вихованцям з малозабезпечених сімей. Щороку Зразковий художній колектив творче об’єднання "Чарівна намистина" бере участь у благодійній ярмарці "Різдвяний подарунок дітям",  яку організовує територіальна громада с.Худяки. Учасники Зразкової літературно-драматичної студії "Айстра", танцювальної студії  "Веселка" підготували дійство до Дня Святого Миколая, яке провели для багатодітних сімей Черкаського району. Ведеться робота в екологічному напрямку, яка покликана забезпечити вихованців науковими знаннями про взаємозв'язок природи і суспільства. Ця робота планується в рамках Всеукраїнської експедиції  "Моя земля – земля моїх батьків". Турклуб "Кипарис" тісно співпрацює з Всеукраїнською екологічною лігою, бере найактивнішу участь у всіх заходах, які вона проводить. Трудові десанти вихованців Зразкового танцювального колективу "Барви" та ансамблю танцю "Експромт" провели значну роботу з обладнання своїх танцювальних залів.

 

Центр "Пошук"

Центр організовує участь в експедиції "Моя земля – земля моїх батьків", етнографічно-пошукову роботу; здійснює збір народознавчого матеріалу; досліджує маловідомі героїчні та трагічні сторінки історії свого краю, виникнення обрядів і свят кожної пори року; підбирає матеріали до написання сценаріїв різноманітних свят, вечорів відпочинку, зустрічей. Активісти Зразкової літературно-драматичної студії "Айстра" своїми силами обладнали українську світлицю: зібрали стародавні речі побуту, посуд, меблі, рушники, килимки. Учасники колективу відроджують давні українські звичаї та обряди, проводять українські вечорниці, народні гуляння. Вихованцями об’єднань "Турист", "Мрія" зібрано багато матеріалів про історичний розвиток сіл Черкаського району, про українські звичаї місцевого регіону, про воєнні роки, про відомих людей села. За результатами їх діяльності випущена друкована продукція: посібники, збірники, багато з яких подарувано шкільним та сільським бібліотекам. Результатом діяльності учнівського самоврядування став процес демократизації життя БДЮТ, створення позитивної, доброзичливої атмосфери.